Levent Tüzemen: "Asla takım oyuncusu değil, Galatasaray'ın oyununu bozuyor"

Galatasaray, Süper Lig'de Başakşehir karşısında 2-0'lık galibiyet elde etti.

Levent Tüzemen: "Asla takım oyuncusu değil, Galatasaray'ın oyununu bozuyor"

Galatasaraylı gazeteci Levent Tüzemen, Galatasaray ile ilgili yorumlarda bulundu.

Tüzemen'in açıklamaları şu şekilde:

"OKAN BURUK, LAUBALİLİĞE EL KOYMALI"

Okan Buruk acilen G.Saray'daki bireysel laubaliliğe el koymalı. Çünkü oyuncular birbirlerine gol attırmak adına net pozisyonları kolayca harcadılar. Özellikle Icardi'ye servis yapmak adına final vuruşlarından kaçıp pas vermeyi tercih ettiler. Başakşehir gibi takımlara karşı skor avantajını farklı bir noktaya getirdikten sonra "Al sen golü at" anlayışını sergileyebilirsiniz. Galatasaray'daki yaşanan bu gol attırma laubaliliği skorun büyümesini engelledi. 

"BARIŞ ALPER YILMAZ'I KUTLAMAK GEREKİR"

Barış Alper Yılmaz'ın destek aldığı o kadar çok belli ki fizik gücü ile özellikle ilk yarı Başakşehir savunma hattını dağıttı. Attığı golü resmen yoktan var etti, inatçılığı, mücadeleci yapısı sayesinde mükemmel bir vuruş yaptı. Barış'taki bu yükselişi kutlamak gerekir. 

"TORREIRA, ORTA ALANA AMBARGO KOYDU"

Davinson Sanchez ile Muslera, oyunu geriden çok akıllı başlattılar, mümkün olduğunca ayağa isabetli pas attılar. Muslera'nın efsane kaleci Taffarel'den öğrendiği degaj yapma stili sayesinde Galatasaray, Başakşehir kalesine çok çabuk hücum etti. Torreira çalışkanlığı ile orta alana ambargo koydu, Icardi sürekli iki Başakşehirli savunma oyuncusu tarafından marke edildi. 

"ZAHA, ASLA TAKIM OYUNCUSU DEĞİL"

Zaha, G.Saray'ın oyun düzenini bozuyor. Çalım atma sevdasından vazgeçmiyor, en kötüsü topu kaptırdığında rakibi kovalamıyor, rakip ceza alanına girdiğinde pas vermeyip gelişi güzel vuruşlar yapıyor. Arkadaşlarını da attıkları kötü paslardan sonra vücut dili ile eleştiriyor. Zaha takım oyuncusu asla değil. 

"GOLÜN FORMÜLÜ OKAN BURUK'TAN GELDİ"

Barış Alper Yılmaz'ın attığı golün formülü Okan Buruk'tan geldi. Okan Hoca, golden kısa süre önce Kerem ile Barış'ın yerlerini değiştirdi ve Başakşehir savunmasının dengesini bozdu. Barış Alper de fizik gücünün de etkisi ile ağları buldu.

Kaynak: Levent Tüzemen / Sabah

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2024, 14:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
GS li
GS li - 3 hafta Önce

Zaha bu yıl yapılan transferlerden hayal kırıklığı yaratan bir diğer oyuncudur.Babelin son zamanlarından daha kötü bir oyun sergilemektedir.Takimin ikinci bölgeden geçişlerini bloke etmektedir Takım oyuncusu olmadığı gibi ilerideki futbolculara pas atmayacak kadar bencildir.Gelisi K.Akturkoglunun yerini ve performansını kötü anlamda etkilemiştir.Bu transfer tamamen çöp olup, kulübü büyük bir yükün altına sokmuştur.Ayni dönemde rakibe kaptirilan oyuncu ise ayrı bir sorundur.Maalesef GS adına çok yazık bir durumdur.

Süleyman
Süleyman - 3 hafta Önce

Tüzemen boş konuşuyor, İcardi yi kazanmak için gol attırmak gerektiğini bilmiyor veya art niyetli.

Uğur Can
Uğur Can - 3 hafta Önce

Zaha eski Zaha değil ama onsuz da olmuyor işte.