Metin Karabaş: "Dursun Özbek, 'Hemen imza attırın' dedi, yeni teklif yapılacak"

Beşiktaş derbisinin kahramanlarından Fernando Muslera, bir kez daha Galatasaray için ne kadar değerli olduğunu kanıtlarken Uruguaylı kalecinin geleceği konusunda sürpriz bir gelişme yaşandı.

Metin Karabaş: "Dursun Özbek, 'Hemen imza attırın' dedi, yeni teklif yapılacak"

Galatasaray'da uzun yıllardan büyük bir başarıyla kalesini koruyan Fernando Muslera'yla yeni sözleşme imzalanması konusunda belirsizlik var.

Dursun Özbek, bu hafta içerisinde devreye girerek tecrübeli eldivenle bir görüşme yapacak.

OKAN BURUK, MUSLERA'NIN KALMASINI İSTİYOR

Sarı Kırmızılı ekibin hocası Okan Buruk, Muslera'nın takımda kalması için yapılabilecek her şeyin yapılmasını istiyor. Başarılı teknik direktör, yaptığı açıklamalarda da oyuncusunun ne kadar değerli olduğu vurguluyor.

2011 yazında imza attığı Galatasaray’da kaldırmadık kupa bırakmayan Fernando Muslera, 37 yaşında yine takımını şampiyonluğa taşıyor.

MENAJERİYLE GÖRÜŞMELERDEN MESAFE ALINAMADI

Beşiktaş derbisinde yine yüzde yüzlük bir gol pozisyonunu çıkaran tecrübeli eldivenin sözleşmesi sezon sonunda bitiyor ve bir süredir oyuncunun menajeriyle yapılan görüşmelerde mesafe alınamamıştı.

DURSUN ÖZBEK BİZZAT DEVRE GİRDİ

Ancak Nando’nun derbi performansı, bir kez daha onun Galatasaray için önemini gözler önüne serince, bizzat Galatasaray Başkanı Dursun Özbek devreye girdi.

2 YILLIK TEKLİF YAPILACAK

Kurmaylarına talimat veren Sarı-Kırmızılı kulübün patronu, Muslera ile bir an önce sözleşme uzatılmasını istedi. Galatasaray Yönetimi, Uruguaylı file bekçisiyle ilk resmi görüşmeyi bu hafta gerçekleştirecek. Muslera’ya 2 yıllık yeni bir teklif yapılacak.

2.2 MİLYON EURO İSTİYOR

Daha önce Muslera’nın 2.2 milyon Euro istediği, Galatasaray’ın ise 1.5 milyon Euro önerdiği konuşuluyordu.

SON KARARI MUSLERA VERECEK

Sarı-Kırmızılı kulüpten yıllık 2.5 milyon Euro net maaş kazanan Muslera’nın bu kez ücretinden feragat edip etmeyeceği merakla bekleniyor.

Kaynak: Metin Karabaş / Fanatik

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2024, 10:00
YORUM EKLE