Okan Buruk: "Yeni sezonda Galatasaray'da yardımcım ol"

Sezon sonunda Galatasaray ile sözleşmesi bitecek olan Dries Mertens futbola nokta koymak isterken Okan Buruk'un talebi ortaya çıktı.

Okan Buruk: "Yeni sezonda Galatasaray'da yardımcım ol"

Galatasaray'ın yıldızı Dries Mertens, Beşiktaş derbisindeki performansıyla taraflı tarafsız herkese "Yaş 36, yolun başı" dedirtmeyi başardı.

Sezon sonu emekli olmaya hazırlanan Belçikalı isim futboluyla göz kamaştırdı. Hele ki oyuna yeni giren Aboubakar'dan koşup topu kapması durumunu özetledi ve o Mertens'in sezon sonunda mukavelesi bitiyor.

Geçen sezon futbola nokta koymak istemişti ama Okan Buruk devreye girip "Bir sezon daha" diye ikna etmişti. Şimdi aynı Okan Buruk bu kez farklı bir görev için öğrencisiyle görüşme hâlinde.

OKAN BURUK: "YENİ SEZONDA KULÜBEDE YARDIMCIM OL"

Takımın önemli bir parçası olan ve önünde sadece 11 maç kalan (1'i Süper Kupa finali) Mertens, Okan Buruk'un "Yeni sezonda kulübede yardımcım ol" sözünü cebe koydu. Tabii yönetimin ve teknik ekibin önceliği bir sezon daha devam etmesi yönünde ama Mertens aktif futbola nokta koyacak.

ÖNCELİĞİ ÜLKESİNE DÖNMEK

Eşiyle beraber durum değerlendirmesi yapacağını belirten 10 numaranın öncelikli hedefi ülkesi Belçika'ya dönmek. Yeni kariyer planlamasında teknik adamlık da bulunan Mertens, Buruk'a cevabını ailesiyle beraber değerlendirme yaptıktan sonra sezon sonu vereceğini söyledi.

15 GOLE ETKİ ETTİ

Mayıs ayında 37 yaşına girecek olan Dries Mertens, bu sezon 40 maçta sarı kırmızılı formayı giyerken 7 gol attı, 8 de asist yaptı.

Kaynak: Türkiye Gazetesi

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2024, 23:31
YORUM EKLE