Osman Şenher: "Bundan sonra geri döneceğini düşünmüyorum, büyük takım futbolcusu değil"

Milliyet yazarlarından Osman Şenher, bugünkü yazısında Okan Buruk'a övgüler yağdırırken Galatasaray'ın yıldız oyuncusunu sert eleştirdi.

Osman Şenher: "Bundan sonra geri döneceğini düşünmüyorum, büyük takım futbolcusu değil"

Milliyet yazarlarından Osman Şenher, bugünkü köşesinde Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk ve takımın yıldızlarına övgüler yağdırdı. Şenher, son günlerde yıldız isimler Icardi, Mertens ve Torreira hakkında yazılan transfer haberlerinin aksine bu oyuncuların takımdan ayrılmayacağını belirtti.

Şenher ayrıca sarı-kırmızılıların genç yıldızını sert bir dille eleştirdi.

İşte Osman Şenher'in 'Okan Buruk zoru başardı' başlıklı köşe yazısı;

"ÜLKE STANDARTLARININ ÜSTÜNDE OYNATIP ZORU BAŞARDI"

Kolay değil; 26 futbolcusu gitmiş, 13 futbolcu gelmiş, bu yeni gelen futbolcuların da birçoğu hazırlık kampına katılmamış, kulüplerinde sorun yaşamışlar.

Gelenler yıldız futbolcular olsa da böyle bir kadroyu toparlayıp iyi futbol oynatarak, zirveye taşımak büyük bir başarı. Üstelik her hafta bütün kamuoyunda hocaya karşı arkası kesilmeyen bir karalama kampanyası yapıldı.

‘Bu maç, son maçı. Okan Buruk bu takıma iyi futbol oynatamaz’ gibi sözlerle devamlı teknik adamın motivasyonunu sıfırlama gayreti içinde olanlara rağmen Galatasaray elli bin taraftarını da arkasına alarak, ülke standartlarının üstünde oynayıp zoru başardı.

"FUTBOLCULAR KEYİF ALIYOR"

Şimdi futbolcular oynadığı futboldan keyif alıyor. Icardi gibi büyük yıldız yeniden doğdu. Bütün Avrupa’nın gözü üzerinde. Torreira, Oliveira, Rashica pırıl pırıl parlıyor. Çok sallantı geçiren, eleştirilen Kerem’in bile yıldızı pırıl pırıl parladı. Sol bekte Van Aanholt ve Dubois olmasına karşın hocanın telkinleri ve gayretiyle Emre Taşdemir ve Kazımcan hiç sırıtmadan bu iki yabancıdan formayı aldılar.

Barış Alper, Kerem’i rekabete mecbur etti. Kerem’in de performansı zirve yaptı. Abdülkerim, Marcao gibi oynamaya başladı. Sacha Boey hazırlık kampına geç katılmak istedi. Hoca buna müsaade etmedi, ağırlığını koydu, Rezerv liginde oynattı. Ardından o Boey hırs yaptı, şu an Avrupa’nın en iyi sağ beklerinden oldu.

"YUNUS AKGÜN BÜYÜK TAKIM OYUNCUSU DEĞİL"

Okan hoca bir tek Yunus’u kazanamadı. Çok uğraştı Yunus’a forma verdiği maçlarda takım bir kişi eksik oynadı. Yunus, Rashica ile rekabete girmedi. Sonunda formasını kaptırdı ve bundan sonra da ben geri döneceğini düşünmüyorum. Ciddi ciddi Yunus’un büyük takım futbolcusu olduğuna inanmıyorum.

Bakın her gün gazetelerde okuyoruz. Neredeyse Galatasaray’ın bütün futbolcularına Avrupa’dan talipler çıkıyor. Bu kimin başarısı! Ne mutlu ki bütün Avrupa, sarı-kırmızılı oyuncuları konuşuyor.

Bu isimler gider mi? Kesinlikle gitmez. Gider diyenler bir gün Nef Stadyumu’na gelsinler 50 bin taraftar önünde o futbolcuların ne kadar mutlu, ne kadar istekli olduklarını görsünler.

"DİLERİM BU TARTIŞMALAR DA BİTER"

Peki Cim-Bom’da problem biter mi? Bitmez!

Futbol takımı mükemmel oynarken, divan kurulunda başkana bağırıp, kendisinden hesap soruyorlar: ‘Transfere kaç para harcadın. Icardi’ye kaç para verdin?’... Maalesef bu Galatasaray başkanlarını yaralama, itibarsızlaştırma son on senedir devam ediyor. ‘Icardi’ye kaç para verdin?’ diyen büyüğümüze cevabı ben vereyim. Bu kadar büyük bir dünya yıldızı 750 bin euroya oynuyor. Dilerim artık bu tartışmalar da biter.

Kaynak: Osman Şenher / Milliyet

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2022, 17:39
YORUM EKLE