"Benim anlayamadığım bunların Icardi'ye bir kastı mı var? Biraz daha ileri gideyim..."

Galatasaray'ın yıldızı Mauro Icardi'ye yapılanların görmezden gelinmesi tepki alıyor.

"Benim anlayamadığım bunların Icardi'ye bir kastı mı var? Biraz daha ileri gideyim..."

Galatasaraylı gazeteci Osman Şenher, sarı kırmızılıların gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Şenher'in açıklamaları şu şekilde:

"BİR FUTBOLCUNUN UĞRADIĞI HAKSIZLIKLARA BAKIN"

Arjantinli futbolcunun hiçbir rakibine tekme attığını, omuz attığını, kötü söz söylediğini gördünüz mü? Veya yanlış karar veren hakemi gidip tartakladığına, hakkını ararken aşırıya kaçtığına şahit oldunuz mu? Bu kadar medeni, pozitif bir futbolcunun uğradığı haksızlıklara bakın... Ghezzal, Beşiktaş derbisinde ayak bileğine ceza sahası içinde o kadar sert bir darbe vurdu ki 2,5 ay sahalardan uzak kaldı. Bu pozisyonda hakem ‘devam’ dedi. Fenerbahçe derbisinde Djiku ceza sahası içinde Icardi’nin yüzüne darbe vurarak elmacık kemiğini kırdı. Hakem Arda Kardeşler bu pozisyona da ‘devam’ dedi. 

"GOLLERİ VE PENALTILARI VERİLMEDİ"

İstanbulspor maçında nizami golü ofsayt diye verilmedi, ceza sahası içinde kendisine yapılan yüzde yüz penaltı görmezlikten gelindi. Gaziantep maçında yine ceza sahasında Ertuğrul, yıldız golcünün sırtına öyle bir binerek düşürdü ki, bu pozisyona da VAR bakmadı bile. Daha sonra herkes penaltı olduğunu söyledi. Son olarak da Samsunspor maçında bir kez daha yüzde yüz penaltısı ‘es’ geçildi. 

"ICARDI'YE BİR KASITLARI MI VAR?"

Benim anlayamadığım bu hakem camiasının Icardi’ye bir kastı mı var, yoksa Arjantinlileri mi sevmiyorlar? Biraz daha ileri gideyim Icardi’ye yapılan hareketleri görmezlikten gelerek Galatasaray’ı mı cezalandırıyorlar? Takım olarak sarı kırmızılılar olağanüstü bir mücadele ortaya koyarak bunun altından kalkabildiler. 

"BUNUN SONU NEREYE VARACAK?"

Unutmamak lazım ki, bu süreçte puan da kaybedebilirlerdi. Kıran kırana bir şampiyonluk mücadelesi yaşanıyor. Bunun sonu nereye varacak? TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi bu hataların önüne geçmek için çırpınıyor. Yabancı gözlemci getiriyor. Yarı otomatik ofsayt sistemi kuruldu. 26. haftadan itibaren VAR ile hakemler arasındaki konuşmalar kamuoyuna açıklanmaya başlayacak. TFF Başkanı bu hamleleri yaparken, her şeyin düzeleceğine inanıyor mu? Ben inanmıyorum. 

Sayın Nihat Özdemir TFF Başkanı’yken çok mücadele verdi, başaramadı, sonunda gitti. Benim Büyükekşi için de düşüncelerim aynı. Çok uğraşıyor düzeltmek için ama başarılı olma şansı maalesef hiç yok gibi.

Kaynak: Osman Şenher / Milliyet

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2024, 00:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
GSli
GSli - 1 hafta Önce

Merkez Hakem Komitesi ve uzantıları içerisine girmiş ve otonom yapi kazanmış bir hizip sürekli kurallar,kanunlar ve akıl dışı işler yapmakta mevzuat gereği yargıdan da kaçarak emekleri ve vicdanları katletmektedirler.Bu vicdansız fanatiklere kamu vicdanı hakettikleri notu zaten vermiştir.Cezalandirilmalari için siyaset kurumuna ihtiyaç vardır.