Metin Karabaş: "Galatasaray, 1-2 milyon Euro'ya transferi bitirecek, önemli adım atılacak"

Uzun süredir sol bek arayışını sürdüren Galatasaray, Kazımcan Karataş dışında eldeki tüm oyuncuları gönderip iyi bir takviye yapmanın peşinde.

Metin Karabaş: "Galatasaray, 1-2 milyon Euro'ya transferi bitirecek, önemli adım atılacak"

Devre arasında Van Aanholt'u gönderip, ligden çekilen Hatayspor'dan Adekugbe'yi getiren, ancak sol beke bir türlü çözüm bulamayan Galatasaray, 20 yaşındaki Kazımcan Karataş'la yola devam ediyor.

Ancak yeni sezonda Kazımcan'ın önüne çok iyi bir takviye yapmak isteyen Sarı-Kırmızılılar, bir yandan yabancı adayları belirlerken, diğer taraftan aynı şekilde uygulanmaya devam edecek olan ilk 11'deki 3 yerli mecburiyeti doğrultusunda rotayı eski Beşiktaşlıya çevirdi. 

YERLİ SOL BEKTE HEDEF RIDVAN YILMAZ

Sezon başında Beşiktaş'tan ayrılan, ancak İskoçya'da hayal kırıklığı yaşayan 22 yaşındaki futbolcu Rıdvan Yılmaz'ın bonservisiyle birlikte alınması planlanıyor.

TARAFLAR MASAYA OTURUYOR

Özellikle Beşiktaş formasıyla Süper Lig'de çok iyi bir performans ortaya koyan, böylece Rangers'a transfer olan Rıdvan, Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk'un beğendiği isimler arasında yer alıyor.

Genç futbolcuyu yeniden A Milli Takım'a kazandırmak isteyen Sarı-Kırmızılılar, önümüzdeki günlerde hem oyuncuyla hem de kulübüyle masaya oturacak.

ÖNERİLECEK BONSERVİS BELLİ

Rıdvan'dan beklediği verimi alamayan Rangers cephesi de yolları ayırma fikrine sıcak bakıyor. Yerli rotasyonu derinleşecek Rıdvan'ın bonservisine 4 milyon Euro ödeyen Glasgow Rangers her ne kadar bu transferden zarar etmek istemese de Galatasaray cephesi 1-2 milyon Euro bandında bu işi bitirmenin hesaplarını yapıyor.

ÖNEMLİ ADIM ATILMIŞ OLACAK

Böylece sol bekte Kazımcan - Rıdvan rekabetini başlatmayı hedefleyen Sarı-Kırmızılılar, özellikle ligde ihtiyaç duyduğu derin yerli rotasyonu konusunda da önemli bir adım atmış olacak.

Kaynak: Metin Karabaş / Fanatik

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2023, 00:06
YORUM EKLE