Önder Özen: "Galatasaray onunla devam etmeyecektir, ışık vermedi"

Galatasaray, Süper Lig’in son haftasında deplasmanda Antalyaspor ile 1-1 berabere kalarak sezonu tamamladı. Önder Özen, yorumlar yaptıç

Önder Özen: "Galatasaray onunla devam etmeyecektir, ışık vermedi"

NTV yorumcusu Önder Özen, Antalyaspor-Galatasaray maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Özen'in açıklamaları şu şekilde:

"İKİ TARAF DA GALİBİYETİ İSTEDİ"

"İki takım da futbol oynama konusunda iştahsız değildi. Oyunun başı çok gösterişli değildi ama iki taraf da galibiyeti istedi. İki taraf da plan yapmıştı. Antalyaspor geriden oyun kurabiliyor ve bu maçta da bunu gördük. Nuri Şahin'in kariyeri boyunca iyi bir gözlemci olduğunu ve dünyanın önemli teknik adamlarıyla çalıştığını biliyoruz, bunu da zaten gördük  Boffin'in ayakları iyidir, şahsen de tanırım. Savunmada Veysel'in ayağı iyidir, Güray da öyle. Antalyaspor, geriden oyun kurabildi. Galatasaray, Antalyaspor'un geriden oyun kurmasına müsade etmedi, ilk 20 dakikada bunu da gördük. kinci devre Antalya takımı daha etkiliydi. Top, iki kalenin önüne de çok gelmedi. Antalya'da Mayıs ayı sıcak, nem var. Performans da düşer, normal. Antalyaspor da zaten kupada yarı finale kadar geldi."

"BOEY, PULGAR, TAYLAN OLMUYOR"

"Galatasaray bir plan üzerine çalışmış ama sonuca gidemedi. Nelsso, 'Transferler arasında en iyisi' diyebiliriz. Bariz bir hatasını görmedik. Boey bu takımda olmuyor, Pulgar da olmuyor. Net bir şekilde bugün gördük. Taylan olmuyor. Sezonun son 1 ayında Berkan'da fiziksel bir sıçrama görüyorum, daha kıpır kıpır. Her pozisyonda ataklara katıldı"

"HALİL DERVİŞOĞLU, KAFA KARIŞTIRIYOR"

"Gomis bugün idare eder oynadı, Halil'in kendisine pozisyon hazırlama konusunda sıkıntısı yok ama bazı özellikleriyle kafa karıştırıyor."

"TRANSFERDE ÖNCELİK ORTA SAHA"

"Galatasaray mecburen bir sıralama yapacak. Önceliklerini de sınıflayacak, birinci sırada da bence stoperlerin önüne alınacak oyuncu. Oraya alınacak oyuncu diğerlerinin performansını sıçratabilir. Sonra sağ - sol bek. Öncelik sağ bek... Van Aanholt'la sol bek idare ediyor ama sağ bek takımı aşağı çekiyor. 4-2-3-1 formasyonunda oynayacaksa Galatasaray, skor yapabilecek dinamik bir orta saha gerekiyor. Forvet arkası olarak Morutan - Cicaldau bir seçenek ama oraya bakmak lazım. Sonuç olarak öne de oyuncu gerekiyor."

"KEREM AKTÜRKOĞLU, AYAKTA TUTTU"

"Kerem girer girmez pozisyon hazırladı, sonra da asist yaptı. Galatasaray'ı sezon boyunca ayakta tutan performansı yarattı. Kerem, sol ileride oynuyor değil mi? Karşı takımda sağ bek, sağ iç stoper ve sağ önde oynayan 3 oyuncu tedirgin oluyor ve kendi oyunlarının yanında sahada başka düşünmeleri gereken şeyler oluyor. Varlığı önemli."

"MOSTAFA MOHAMED'LE OLMAZ"

"Mostafa Mohamed'in Galatasaray seviyesi için zamana ihtiyacı var. Santrafor mutsuzluğu diye bir durum var. Uluslararası transfer yapıp santrafor rotasyonuna girdiyseniz başka, altyapı takviyeli giderseniz başka şeyler konuşulur. Fransa için de seçenekler vardı, buraya 1. santrafor olmak için geldi. Üzerine bir başka santrafor daha getirildi. İnsanlar sezon sonu bilançoya bakacak, 'Kaç pozisyona girdi, kaç tane attı?' diye. 100 küsür yıllık Galatasaray tarihinde krallarla dolu bir santrafor geçmişi var. Kerem de Gomis de Mohamed'i geçti. 1 sezon için düşük kaldı. Kalırsa mutsuzluğu yaşayacak, kalmak istiyorsa da ya daha iyi olacak ya da kulübeye razı olacak. Galatasaray eğer 'Ben yarışta olacağım, rakabete güçlü gireceğim, kupayı da almaya adayım' diyorsa Mostafa Mohamed'den başka bir forvet almak zorunda. Babel, Feghouli gidecek, mali yükler düşecek. Galatasaray maaş bütçesinden sekecek olanlarla buraya çok iyi bir santrafor alabilir. En önce bu oyunda savunma önüne adam lazım."

"TORRENT BAŞARILI OLAMADI"

"Torrent sorunlu bir dönemde, sorunlu bir kadronun içinde görev aldı. Böyle dönemlerde kadroyu tamir etmek zordur, ben de tamir ettiğini düşünmüyorum. Torrent, bazılarının söylediği gibi futbolu bilmeyen adamlar falan da değil. Bunlar saygın, düzgün, futbolu da iyi bilen iyi imkanlar verilirse iyi şeyler yapabilecek bir teknik adamlar. Bence başarılı olamadı, o ışığı da vermedi. Galatasaray da onunla devam etmeyecektir"

"GALATASARAY'IN SORUNU SADECE TEKNİK DEĞİL"

"Galatasaray kadrosu tamiri zor bir takımdır. Antalyaspor, Fenerbahçe, Kasımpaşa tamirattan geçti, mesela Malatyaspor geçemedi. Çünkü Galatasaray sadece teknik sorunları olan bir ekip değildi."

Kaynak: habersarikirmizi.com

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2022, 12:55
YORUM EKLE