Osman Şenher: "Galatasaray'da ona ayrı bir parantez açmak istiyorum, gerçekten çok iyi futbolcu"

Galatasaray, Başakşehir karşısında aldığı galibiyetle zirve yarışında kayıp yaşamadı.

Osman Şenher: "Galatasaray'da ona ayrı bir parantez açmak istiyorum, gerçekten çok iyi futbolcu"

Galatasaraylı gazeteci Osman Şenher, Galatasaray ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Şenher'in açıklamaları şu şekilde:

"G.SARAY, KENDİ SAHASINDA ZOR MAÇ KAYBEDER"

Galatasaray, kendi sahasında taraftarı ile bütünleştiği zaman zor maç kaybeder. Başakşehir karşısında 60 dakika öyle bir baskı yaptılarki rakibin Muslera ile buluşan bir topu olmadı. Evet, ilk yarı 2-0 bitti ama çok daha fazlası olabilirdi. Kaleci Volkan ve defans farkın artmasının önüne geçtiler.

"BİRİNCİ ÖNCELİK HÜCUM"

Okan hocanın futbol felsefesindeki birinci öncelik hücum... Galatasaray gol atar veya atmaz onu bilemiyorum ama bütün futbolcular maçı biran önce koparmak için orta sahada rakibe baskı yapıyorlar.

"ALTIN ÇOCUK BARIŞ ALPER"

Dün gece altın çocuk Barış Alper Yılmaz müthiş bir gol attı. Rakibinden kurtuluşu, kaleye topu vuruşu, her şeyiyle tek kelimeyle muhteşemdi. Bu gol takımının özgüvenini getirdi. 

"MERTENS BÜYÜK USTA"

Mertens büyük usta. Zaman zaman hatalar yapmasına rağmen oyunun genelinde o kadar akıllı işler yapıyorki, rakip kaleye attığı deparlar, takipçiliği tek kelime ile harika... Topa vuruyor, kaleci Volkan’dan geriye gelen topa bir daha vurup golü atıyor hem de o kalabalık defans içinde... Bunu her futbolcu yapamaz.

"GALATASARAY'IN PARLAYAN YILDIZLARI"

Orta sahada Kerem Demirbay, defansta Sanchez, Kaan Ayhan ve Galatasaray’ın parlayan yıldızı, sahada basmadık yer bırakmayan Barış Alper dün gecenin starlarıydı.

"ZAHA'NIN STANDARTI YOK"

Kerem Aktürkoğlu o tribünlerle yaşanan kötü tezahüratın etkisinden kurtulamıyor, çok top kaybediyor. Zaha’nın da tam olarak bir standartı yok. İkinci yarı Kerem’in yerine oyuna girdi. Herkesin ondan beklentisi çok fazla. Sadece koşmakla da futbol oynanmıyor. Zaha çok top eziyor. Bir bakıyorsunuz bazı maçları kurtaran futbolcu bir bakıyorsun takımın en kötüsü...

"KEREM DEMİRBAY, GERÇEKTEN ÇOK İYİ BİR FUTBOLCU"

Kerem Demirbay’a ayrı bir parentez açmak istiyorum. Gerçekten çok iyi bir futbolcu, hele ilk yarıdaki performansı nefisti. Rakip atakları kesti, arkadaşlarına çok isabetli paslar verdi ve gol atmak için büyük çaba sarfetti.

Kaynak: Osman Şenher / Milliyet

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2024, 14:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
ADEM
ADEM - 6 ay Önce

Osman Bey, Okan hoca bu Endonbele'de ne buluyor Allahını seversen...bunun üzerine de bir iki yazı yaz be üstad...Endonbele,Tete.Ziyech ve hatta ve hatta Zaha da hayal kırıklığı be üstad....

nasreddinhodja
nasreddinhodja - 5 ay Önce

Zaha, Tete ve Halil boş pozisyonlarda çoğunlukla pas atmıyor...bu da set oyununda sorun oluyor...Halil gitti, tete gelişir, ama zaha geriye bile gelmiyor...iyi oynadığı maçlara bakın pas verdiği maçlar...şunu da unutmayalım sol arkada bir standart olmadığı için ileri uçta etkileniyor...bence zaha mertensin yedeği olmalı en iyi şut çıkartan o...