Rıdvan Dilmen: "Galatasaray hiç bilmiyor, 20 sene sonra hatırlanacak"

Galatasaray, Süper Lig'in 37. haftasında sahasında Fenerbahçe'ye 1-0 mağlup oldu.

Rıdvan Dilmen: "Galatasaray hiç bilmiyor, 20 sene sonra hatırlanacak"

TV8,5'ta yayınlanan programda Rıdvan Dilmen, Galatasaray - Fenerbahçe derbisini değerlendirdi.

Dilmen'in açıklamaları şu şekilde:

"GALATASARAY'DA AŞAĞI KALIR YANI YOK"

"Sezon başından beri söylediğimiz şeyi bu maçta da gördük. Fenerbahçe'nin bu kadrosu belki de tarihinin en iyi kadrosu ve Galatasaray'dan aşağı kalır hiçbir yanı yok."

"GALATASARAY, BERABERLİĞİ HİÇ BİLMİYOR"

"Galatasaray'a bu karşılaşmada beraberlik yetiyordu ama bu takım beraberliğe oynamayı hiç bilmiyor."

"SAÇMPA SAPAN KIRMIZI KARTA KADAR BAŞARDI"

"İsmail Kartal bu maçta 'Ben kazanmaya geldim ve baskılı oynayacağım' dedi ve bunu da o görülen saçma sapan kırmızı karta kadar başardı."

"GALATASARAY 1 TANE POZİSYONA GİREBİLDİ"

"Galatasaray, Fenerbahçe kırmızı kart gördükten sonra uzatmalarla birlikte 102 dakikada 1 tane pozisyona girebildi, o pozisyon da duran top."

"BU MAÇTA RESMEN BİR SANAT YAPTI"

"İsmail Kartal ikinci yarıya 'Bana bir puan yeter' mentalitesiyle çıktı ve bence de haklıydı da çünkü 11-10 oynamak zor. Galatasaray'a karşı oynamak daha zor. İsmail Kartal'ı eleştirmesine eleştirdim ama bu maçta resmen bir sanat yaptı."

"BAMBAŞKA BİR MAÇ OYNADILAR"

"Fenerbahçe bu maçta oyuncularıyla ve hocasıyla bambaşka bir maç oynadı. Fenerbahçeli oyuncular bu maçta sahada gösterdiği emekle ve oyunla haklı bir galibiyet elde etti."

"20 SENE SONRA HATIRLANACAK"

"Bu karşılaşma bundan 20 sene sonra hatırlanacaktır. Kuşkusuz hatırlanacaktır. Galatasaray bu karşılaşmada oyunun yanı sıra fiziksel olarak da maçı kaybetti. Bu maç 11-11 şekilde tamamlansaydı Fenerbahçe çok rahat bir galibiyet alırdı. Futbol neyi emrediyorsa, nasıl oynanması gerekiyorsa Fenerbahçe öyle oynadı."

Kaynak: habersarikirmizi.com

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2024, 21:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
S.
S. - 1 ay Önce

Bundan 20 sene sonra bile hatırlanacak maç süper kupa maçı. Ya ne istediniz 19 yaşında daha kariyerinin başında olan çocuklardan. Daha dakika 1 gol 1. Galatasaray çok stratejik bir takım her şey Ali Koç ve İsmail Kartal gitmesin diye. İnşAllah ta öyle olur. Seneye neler olacağını göreceğiz. Galatasaray ı yemiyorlar, sanki şampiyon olmuşlar. Zavallılar ne hale düştüler görmüyorlar bile.

Elaziz
Elaziz - 1 ay Önce

Unuttuk bile. Pazar günü Galatasaray şampiyon olduğunda kimse iki yılda Galatasaray'a bir gol atıp 6 gol yiyen feneri alkışlamaz. Mayıslar bizimdir

Hasan
Hasan - 1 ay Önce

Rıdvan kendini kandıra dursun,herkes şampiyonlukları sayar ve hatırlar, böyle basit algılara takılmayın, Avrupa'da kimse bu tür,boş gündemlerle takılmıyor, herkes şampiyona bakar.

Mesut kalkan
Mesut kalkan - 1 ay Önce

Dünya futbolunda Fenerbahçe kadar ezik bir takım dünyada yoktur. O kadar ezikler ki İsmail Kartal'ın bu maçta sanat yaptığını söylüyorlar. Kardeşim siz top filan oynamadınız tam tersi Galatasaray o kadar kötüydiki eğer siz çok iyi oynasaydınız 5 tane bile atardınız.Galatasaray son iki yılın en kötü oyununu oynadı. Neyse yalı çoçuğunun size yaşattığı tramvalar için biraz mutlu olmanız için yinede tebrikler. Pazar günü görüşmek üzere

Bülent
Bülent - 1 ay Önce

Haklı galatasarayın kadıköyde şampiyon olduğu gibi Fenerbahçe in Denizli'de şampiyon olmuş gibi sevinmesi gibi mesala

Abdullah
Abdullah - 1 ay Önce

Fenerbahçe tarihinde sadece Galatasaray sayfaları vardır muhtemelen...