Tugay Kerimoğlu: "Bazen inat edersin, geri dönüşü muhteşem olur ama tepki alıyorsa..."

Galatasaray'ın Süper Lig'de serisi Hatayspor maçıyla sona erdi.

Tugay Kerimoğlu: "Bazen inat edersin, geri dönüşü muhteşem olur ama tepki alıyorsa..."

TRT Spor yorumcusu Tugay Kerimoğlu, Galatasaray ile ilgili yorumlarda bulundu.

Kerimoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

"AHLAR VAHLAR OLACAK BİR DURUM YOK"

"Galatasaraylı oyuncuların akılları biraz Bayern Münih maçında kalmış gibi duruyordu. Oradan dönüş, Hatay deplasmanı zor. Hamleler hem biraz geç kaldı hem de giren oyuncular girdikten sonra çok fazla katkı yapamadı. Süre olarak belki geç girmiş olmaları etkinlik sağlayamamış olabilir ama etkili değillerdi. Bir yerde kaybedeceksiniz. Bu kaçınılmaz. Futbolun doğasında var. O da bugüne denk geldi. Bir maç kaybetmeyle sezonu kaybetmiyorsunuz. Ahlar, vahlar olacak bir durum yok. Ayağa kalkmanız lazım."

"DEVAMLU UZUN TOPLARLA OYNAMAYI TERCİH ETTİLER"

"Oyun içerisinde ilk yarıda gördüğüm ile ikinci yarıda gördüğüm arasında hiçbir fark yok. Sizin elinizdeki oyuncuların teknik kapasitesi yüksektir. Galatasaray bugün devamlı uzun toplarla oynamayı tercih etti. Oyunun 90 dakika geneli uzun top. Bunu ancak yorgunluk ile bağdaştırabilirim."

"BAZEN İNAT EDERSİN, GERİ DÖNÜŞÜ MUHTEŞEM OLUR AMA..."

"Kerem Aktğrkoğlu'nu koruman lazım. Son haftalarda çok eleştiriliyor. Oynadığı mevkii, girdiği pozisyonları kaçırmasıyla eleştiriliyor. Bazen bir oyuncuyu kazanma noktasında inat edersin, sana yüzde 100'ünü verir. Sana geri dönüşü muhteşem olur ama bazı oyuncuyu da kaybetme şansını ona vermemen lazım."

"KİMSE VAZGEÇİLMEZ DEĞİLDİR"

"Bu oyunda kimse vazgeçilmez değildir. Eğer bir oyuncu problemler yaşayıp bu nedenle tepki alıyorsa bazı oyuncularınızı korumak zorundasınız."

"BU KADRO ŞAMPİYON YAPTI"

"Oliveira, Torreira ortada, Kerem çizgide, Mertens ileride. Böyle olsa ne olurdu? Bu kadro ne yaptı? Şampiyon oldu. Okan hoca değişiklikleri doğru hamleler ile düzeltebilirdi."

"KÖTÜYSEN SENİ DEĞİŞTİRİRLER"

"Yorgunluğa her türlü kabulüm. Hepimiz yaşadık. Galatasaray'da oyuna giren mutlu, oyundan çıkan mutsuz. Oyundan alınan oyuncu bana göre takım arkadaşına tepki veriyor, ona saygısızlık yapıyor, hocaya vermiyor. Kötüysen seni değiştirirler. Hocana neyin tepkisini vereceksin ki?"

"KAYBETMEK BAZEN GÜZELDİR"

"Kaybetmek bazen güzeldir. Bazı şeyleri kazandığını gösterir. Ayakların yere bastığını hissettirir. Milli takım arası biraz daha iyi gelecektir. İstenen şeylerin gözden geçirilip tekrar başa dönerek aynı yolda devam etmesini sağlayacaktır." ifadelerini kullandı.

Kaynak: habersarikirmizi.com

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2023, 16:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
S.horuz
S.horuz - 8 ay Önce

Hocam bu takım4.2.3.1 iyi oynayamıyor birde abdülkerim sol kanatta oynayamıyor Bayern maçı 2. Golünde keyni takipetmek yerine seyrediyor