Uğur Meleke: "Galatasaray için büyük bir riskti ama puanı 10 üzerinden 10"

Galatasaray, Süper Lig'de 9'da 9 yaparak liderliğini sürdürüyor.

Uğur Meleke: "Galatasaray için büyük bir riskti ama puanı 10 üzerinden 10"

Hürriyet Yazarları Güntekin Onay, Fırat Aydınus, Uğur Meleke ve Mehmet Arslan, Futbol Konseyi'nde Galatasaray'ı değerlendirdi.

G.Saray doludizgin ilerliyor. Sezon başı 3. sağ bek olan Boey gibi, 3. sol bek Emre gibi oyuncuların çıkışını nasıl değerlendiriyorsunuz?

FIRAT AYDINUS: G.SARAY’DAKi BAŞARININ SIRRI MUHTEŞEM 4’LÜDE

Süper Lig’de 9 maçtaki galibiyet serisi 27 puandan öte Galatasaray’a moral, özgüven ve takımdaşlık ruhunu getirdi. Unutulmasın ki bu 9 maçlık serinin içinde Beşiktaş, Başakşehir ve Fenerbahçe gibi takımlara karşı alınmış galibiyetler de var. Sezon başında çeşitli nedenlerden dolayı sorgulanan Okan Buruk’un takım üstündeki otoritesi ve kontrolü tam kapasiteye ulaştı. Tabii ki bu oyuncuların bireysel olarak gösterdikleri başarılı performansı gözardı edemeyiz. Lakin ister üçüncü sağ bek Boey, ister üçüncü sol bek Emre, ister Berkan olsun; Muslera, Nelsson, Mertens ve İcardi gibi futbolcuları baz aldığımızda, Galatasaray’ın omurgasını oluşturan bu dörtlünün etrafında oluşacak takımda hangi mevkide olursan ol çıkış göstermemek mümkün olamazdı zaten.

MEHMET ARSLAN: BURUK ŞU ANDA USTALIK SINAVINI MÜKEMMEL VERiYOR

Göreve başlarken Buruk’un en büyük handikapı teknik adam olarak kariyeriydi. Tamam lig şampiyonu olmuştu ama itiraf edelim büyük takım hocası olmak daha farklı bir kariyerdi. Soyunma odasına sığmayan oyuncu egolarını, başkan, taraftar ve yönetim beklentilerini karşılamak şampiyon olmaktan daha zordu. Buruk şu anda ustalık sınavını mükemmel veriyor. Her oyuncu onunla daha da gelişti. Bu da sergilediği liderlikte yatıyor.

GÜNTEKiN ONAY: KADROYU iYi KULLANIYOR HER POZiSYONDA REKABET VAR

Okan Buruk elindeki kadroyu iyi kullanıyor ve her pozisyonda bir forma rekabeti sağladı. Bu çıkışın temel nedenlerinden birisi bu. İcardi, Mertens, Torreira gibi uluslararası yıldızlar da adanmışlıkla yeteneklerini sahaya yansıtınca takım ritmini buldu ve her geçen hafta kalitesini sahaya yansıtarak yola devam ediyor.

UĞUR MELEKE: OYUNCULARDAN YARARLANMA PUANI 10 ÜZERiNDEN 10

Gerçekten de Okan Buruk’un G.Saray’daki başarısında en temel unsurlardan biri bu: Herkese eşit davranması. Geride kalmış gibi görünen oyuncuları geliştirmesi. Ve formayı âdil dağıtması. Derbiye Berkan ve Barış’la başlaması çok büyük bir risk gibi görünebilir ama o günkü form grafiklerine göre hakkaniyetli bir 11 yapıp kazandı Kadıköy’de. Bu hafta sonu da Kerem-Rashica harika oynamamalarına rağmen kanatlar Boey-Emre sayesinde işledi. Buruk’un Galatasaray kadrosunun genişliğinden faydalanma puanı 10 üzerinden 10. gözüküyor.

Kaynak: Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2023, 21:59
YORUM EKLE