"Ali Koç kendini kaybetmişti, polisler bizi tuttu, Fenerbahçelilerin stada girmesi için koridor oluşturdu"

Galatasaray - Fenerbahçe derbisi sonrasında Ali Koç'un stada gelmesiyle olayların şiddeti arttı.

"Ali Koç kendini kaybetmişti, polisler bizi tuttu, Fenerbahçelilerin stada girmesi için koridor oluşturdu"

Galatasaray Kulübü Genel Sekreti Eray Yazgan, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ile yaşadığı gerginlik ile ilgili açıklamalar yaptı.

Yazgan'ın açıklamaları şu şekilde:

"SUÇ DUYURSUNDA BULUNDUK"

"Konu hakkında suç duyurusunda bulunduk. Kısa sürede aksiyon alınacaktır. Zaman zaman bizim taraftar grubumuzun kendisi için ifade ettiği kelimeler var. Bugün taraftarımız ne kadar haklı olduğunu bir daha göstermiş oldu."

"ALİ KOÇ, KENDİNİ KAYBETMİŞTİ"

"Biz bu haksızlığın hukuksuzluğun bu memlekette devam etmesine müsaade etmeyecegiz. Ali Koç normal bir vaziyette değildi. Kendini kaybetmiş bir vaziyetteydi. Biz bu haksızlığın hukuksuzluğun takipçisi olacağız."

"SÖYLEDİĞİ SÖZLERİ MERTÇE SAVCILIK ÖNÜNDE DE SÖYLESİN"

"Kendisi hakkında suç duyurusu bulunduk umarım kullandığı ifadeleri savcılık önünde de kullanır. Madem mertlikten bahsediyor o zaman mertçe kullandığı ifadeleri savcılık önünde de söylesin. Öyle bir provokasyona böyle bir şeye gerek yoktu."

"BİR ANDA SOYUNMA ODASINA GİRDİLER"

"İnsanlar dışarıda yarın bir gün okullarda sokaklarda kavgasını verseler ne olacak? Bir kişinin burnu kanasa mutlu mu olcak? Bütün nezaketimle protokol tribününde bekledim otobüslerine bindirmek için bekledim. Bir anda soyunma odasına girdiler. Soyunda odasından sonra da hurra stadın içine girdiler. Stadın içinde taraftar olsa amenna. Onlarla beraber bir sevinç olur. Adamlar sahada sevindiler en ufak bir olay olmadı ne Galatasaray taraftarları bir sıkıntı çıkarttı. Bir şey olmadı."

"POLİS, FENERBAHÇELİLER'İN STADA GİRMESİ İÇİN KORİDOR OLUŞTURDU"

"Ziyadesiyle polis var. O polis ne iş yaptı onu merak ediyorum. Polisler bizi tuttu. 200’den fazla polis var. Polis, Fenerbahçelilerin stada girmesi için resmen koridor oluşturuyor ve engel olmaya çalışan bizim profesyonellerimizi tutuyor. Biz deplasmana gelen bütün yöneticilere nezaket çerçevesinde ağırlamaya çalışıyoruz. Lütfen buraya gelen Fenerbahçe yöneticilerine de sorun."

"BUNLAR KANLARINA İŞLEMİŞ"

"Trabzon’da da gördük. Bunlar kanlarına işlemiş. O linci yapan bir yardımcı antrenör. İsmail Kartal’ın oğlu değil bizim için. Kendisi hakkında da bir girişimde bulunulur. Spor Şube bize 'Çıkmalarına müsaade etmeyeceğiz' dedi." ifadelerini kullandı.

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2024, 21:43
YORUM EKLE