Dursun Özbek, resmen açıkladı! "Erden Timur, önümüzdeki dönem..."

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Mayıs ayında yapılacak başkanlık seçiminde yeniden aday olacağını açıkladı.

Dursun Özbek, resmen açıkladı! "Erden Timur, önümüzdeki dönem..."

Galatasaray Kulübü Yıllık Olağan Bütçe Toplantısı gerçekleştirildi.

Dursun Özbek başkanlığındaki yönetim kurulu, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, Anadolu Oditoryumu'nda düzenlenen toplantıda hazır bulundu.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sarı kırmızılı kulübün Mayıs ayında yapılacak başkanlık seçiminde yeniden aday olacağını açıkladı.

"YENİDEN ADAY OLDUĞUMU DUYURMAK İSTİYORUM"

Özbek, "Arkadaşlarımla birlikte bize emanet ettiğiniz bu onurlu görevi yerine getirmeye çalıştık. Galatasarayımız için çalışmaktan hiçbir zaman yorulmadık. Bizi her zaman ayakta tutan en önemli şey, sizlerin verdiği destekti. Bu dönemde Galatasaray'ın birlik ve beraberlik içerisinde neler yapabileceğini göstermiş olduğumuz düşünüyorum. 25 Mayıs'ta seçimli olağan genel kurulumuz var. Sizlerin huzurunda bu onurlu göreve yeniden aday olduğumu duyurmak istiyorum." ifadelerini kullandı.

"SÖZLER VERMİŞTİK"

"Değerli Galatasaraylılar; göreve geldiğimizde siz değerli üyelerimize projelerimizi anlatmış ve sözler vermiştik. Bugün karşınızda bu projelerin büyük bir bölümünü gerçekleştirmenin mutluluğuyla bulunuyorum. Göreve geldiğimizde çalışma arkadaşlarımızla projelerimizi anlatmış ve sözler vermiştik. Bu dönemde Galatasaray'ın birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğinde neleri başarabildiğimizi görüyoruz. Sizin desteğiniz olduğu sürece başaramayacağımız hiçbir şey yok. Dışarıda Galatasaray'la yardımlaşma vakfının yardımı toplanıyor. Herkesi buna destek vermeye davet ediyorum. Genel kurul için hazırladığımız bütçede göreceğiniz üzere yönetim olarak koyduğumuz hedeften uzaklaşmadan ayağımızı yorganımıza göre uzatarak planlar yaptık. Amacımız Galatasaray'ın yarınlarını da garantiye alıp sürdürülebilir bir yapıyla yarınlarımızı güvence altına almaktır."

"GELİRLERİMİZ 3 KATINA YAKIN BİR ARTIŞ GÖSTERDİ"

"Sahip olduğumuz sportif başarıyı yukarı çıkarmak için kulübümüzün gelir kaynaklarını çeşitlendirmemiz şart. Bu yöndeki gayretlerimiz meyvelerini vermeye başladı. 2023-24 döneminde toplam gelirlerimiz 3 katına yakın bir artış gösterdi. Kulübümüzün sponsor ve reklam veren sayısı son 9 ayda 34'ten 48'e yükseldi. Lisans gelirlerimiz 6 milyon TL'den 32 Milyon TL'ye yükseldi. Bundan yaklaşık 14 ay önce ülkemiz büyük bir deprem felaketi geçirdi. Kulübümüz depremin ilk anından itibaren gerekli hazırlıklarını yaptı ve yardımlarını bölgeye ulaştırdı. İlk günden bugüne kadar bölgeyle irtibatı hiç kesmedik. Kulübümüz Ramazan ayında konteyner kentinde açtığımız iftar çadırıyla hemen her gün yaklaşık 2 bin vatandaşa yemek dağıtımında bulundu."

"TARAFTARLARIMIZI 5 MAYIS'TAKİ MAÇA DAVET EDİYORUM"

"Kadın futbolda geçen sene ligi lider bitirdik ama play-off'ta şansız bir şekilde şampiyon olamadık. Bu sene play-off yok ve 2 puanla lideriz. Tüm taraftarlarımızı 5 Mayıs'ta oynanacak maça davet ediyorum. Kadınlar Şampiyonlar Ligi'nde de başarılı olacağımızı düşünüyorum."

"100. YIL FORMAMIZ BAŞKA TAKIMLAR TARAFINDAN DA BEĞENİLİYOR"

"Kulübümüzün mağazacılık geliri de olumlu yönde ilerlemiş bulunuyor. 10 aylık ciromuz yaklaşık 1.5 milyar TL'ye ulaştı. 100. yıl formamız sadece Galatasaray değil başka takımlar tarafından da beğeniliyor. Şampiyonluğumuz 100. yıl formamızla kutlayacağımıza inanıyorum."

"SANKİ BU ARSAYI BEDAVAYA GALATASARAY'A VERMİŞLER GİBİ ALGI YAPIYORLAR"

"Hayalim Galatasaray'a bugün futbol ekonomisinin geldiği seviye itibariyle ihtiyacı olan tesisi yapmaktı. Florya tesisimiz bundan yıllar evvel kulüp kazandırılmış fakat futbolun geldiği ekonomik seviye ve rekabet durumu bizim yeni bir tesise ihtiyacımız olduğunu ortaya koymuştur. Bunun için Florya'daki arazimizin ekonomik değeri çok önemli. Galatasaray'ın önümüzdeki yıllarını çok daha iyi şekillendirecek bir finans yapısına kavuşacağını bilmenizi isteriz. Buradan bir teşekkürü merhum başkanımız Mustafa Cengiz'e teşekkür etmek istiyorum. Onun döneminde 20 dönümlük kısmı yeniden Galatasaray'a kazandırılmıştı. Bizim amacımız 60 dönüm olan bu arsanın geliştirilmesiydi. Bu 40 dönümlük Emlak Konut'a geçen araziyi 1.5 milyar TL'ye satın aldık. Galatasaray Spor Kulübü bu arsayı kendi imkanlarıyla aldı. Rekabette olduğumuz bazı kimseler sanki bu arsayı bedava Galatasaray'a vermişler gibi algı yapıyorlar. Biz 1 Milyar 85 Milyon TL'lik kredi kullandı ve bunu 6 ayda ödedik."

"YENİ SEZONU KEMERBURGAZ'DA AÇMAYI DÜŞÜNÜYORUZ"

"Bizim Florya'daki tesislerimizin toplam kapalı alanı 4500 metrekare. Bunun sıkışmışlığı içinde ciddi sorunlar yaşıyoruz. Kemerburgaz'da sadece futbol takımına vereceğimiz alan toplamda 14 bin metrekare. Yeni sezonu orada açmayı düşünüyoruz. Açılışını inşallah hep birlikte yapacağız. 17 Mayıs bizim için çok büyük bir tarih. UEFA Kupası'nın yıldönümünü kutlayacağız. Orada bir piknik yapacağız. Hepinizi oraya bekliyoruz. Bu tesisleşme sürecini Galatasaray kulübü kendi imkanlarıyla yapmaktadır. Burada sponsor olan da store'da bir ürün alanda aynı katkıyı veriyor. Kemerburgaz için kulüp kasasından yaklaşık 200 milyon TL ödendi."

"BAŞKALARININ HAYAL EDEMEYECEĞİ BAŞARILARA ULAŞTIK"

"Cumhuriyetimizin 100. yılında kazandığımız şampiyonluğun üzerinde Süper Kupa'yı da kazanarak bu başarılarımızı perçinledik. Bu kupa ile tarihimizin 60. kupasını alarak başkalarının hayal edemeyeceği başarılara ulaştık."

"ERDEN TİMUR'UN GALATASARAY'A HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİNE İNANIYORUM"

"Başta Okan Buruk olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Önemli bir teşekkürü de Erden Timur'a etmek istiyorum. Sırf başarılı olduğu için birileri tarafından hedef gösterilmeye başlandı. Önümüzdeki dönemlerde de Galatasaray'a hizmet etmeye devam edeceğine inanıyorum."

"GERÇEKTEN YENİ BİR GALATASARAYLI NESİL GELİYOR"

"Süper Kupa dolayısıyla Urfa'da bulunduk. Galatasaraylı bir nesil yetişiyor sözünün ne kadar doğru olduğuna adeta şahit olduk. İnanılmaz bir Galatasaray sevgisi vardı. Aynı şeyi Hatay'da da gördük. Böyle bir sevgi seli, böyle bir durum hayal edemezsiniz. Gerçekten yeni bir Galatasaraylı nesil geliyor." dedi.

Kaynak: habersarikirmizi.com

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2024, 22:46
YORUM EKLE